Ev dekorasyonu için iç kapı seçimleri nasıl yapılmalı?

Yaşam alanlarınızdan biri olan ev kendi iç dünyanıza açılan kapılarınızdan ibarettir. Kullanmış olduğunuz her ürün gibi kapılar bile sizi ve sizin karakteristik özelliklerinizi yansıtan dekoratif ürünlerdir. Bu nedenle eviniz için kapı seçimi oldukça öneme sahiptir. Tarzınızı nasıl ifade edeceğinizi elbette ki sizin tarzınıza bağlı bir durumdur. Fakat günümüz kapı modelleri hakkında da fikir sahibi olarak ifade biçimlerimizi çeşitlendirebiliriz.

2020’nin son zamanlarında 2020 kapı modelleri ve 2021 kapı trendleri hakkında size biraz bilgi vermek istiyorum. Bu nedenle, okuduklarınız sizin için bir rehber niteliğinde olacaktır.

Kapılar evinize da girmeden bile karşınıza çıkan nesnelerdir. Hatta bir mekanın dekorasyonundan önce kapısını görürsünüz. Önce kapıları sonra iç tasarımı incelersiniz. Hepimiz kapılarımızın yaşam alanlarımızın dekorasyonu ile uyumlu olsun isteriz değil mi? Bu nedenle kapılar evlerimizin dekorasyonu için fazlasıyla önemli bir unsurdur. Bu makalemiz eviniz için uygun kapı seçimi hakkında sizlere fikir verecek ve sizi en uygun seçime götürecektir.

Hadi bakalım! Öncelikle evinizin duvar renklerinden başlayalım. 2020 trendleri arasında bulunan gri tonlamalı duvar renkleriyle beyaz kapılar fazlasıyla güzel bir uyum içerisinde durmaktadır. Örnek olarak evinizin duvarı gri ise beyaz Amerikan kapı, beyaz pvc kapı, beyaz lake kapı, gibi seçimlerde bulunabilirsiniz.

Beyaz kapıları seçmeniz, evinizi ferah ve daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Beyaz oda kapıları hem şık hem de birçok ev tasarımı için uyumlu bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Gri duvarlar, beyaz Amerikan kapılar ile birleştiği zaman oldukça hoş bir görüntüye sahip olunacaktır. Bu uyumu modern ve beyaz veya gri tonlamalı mobilyalarla birleştirirseniz oldukça şık bir salon tasarımını yapmış olursunuz. Ayrıca farklı renk tonlarında aksesuarlar ile desteklendiğinde ortaya inanılmaz bir görüntü çıkacaktır

Tuvalet ve Banyo Kapısı Seçimi

Kullanım açısından ve tasarım açısından dikkat etmemiz gereken bir diğer konu da banyo ve tuvalet kapısı seçimidir. Çünkü banyo ve tuvalet sürekli nemle ve suyla  temas halinde kaldığı için zamanla kapılarınız yıpranabilir.
Bu nedenle banyo ve tuvalet kapılarınızı seçerken daima ahşap ya da MDF kapı seçmemeye özen gösterin. Ama ahşap kapı kullanmak isterseniz de titizlikle kullanmanızı öneririz.

Tuvalet ve banyo kapısı olarak size önereceğimiz PVC, Laminat, Melamin iç kapılarıdır. Bu malzemelerden yapılan kapılar neme ve suya karşı oldukça dayanıklıdır.

Tüm kapılar aslında ahşap ya da MD adı verilen malzemelerden yapılır. Burada bahsettiğimiz çeşitler aslında kapıların kaplama yöntemidir. Ahşap ya da MDF kapılar lake kaplama, PVC kaplama, melamin ya da laminat kaplama gibi farklı bir çok kaplama tekniğine sahiptir.

Kısaca kullanacağınız her kapı aslında ahşap ya da MDF kapıdır. Fakat kaplamalar sayesinde güçlendirilmiş ve dayanıklılığı arttırılmış bir ürün halinde size sunulmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adım 1
Yüklemek için dosyaları bu alana tıklayın veya sürükleyin. You can upload up to 3 files.
Logonuzu PNG, PDF ya da vektörel olarak iletebilirsiniz.
Seçtiğiniz dillerin içeriklerini ayrıca iletmeniz gerekir
Yüklemek için dosyaları bu alana tıklayın veya sürükleyin. You can upload up to 5 files.
Sohbet Başlat
Merhaba,
Hadi tanışalım.